Щипчики для нігтів: як вибрати, правильно використовувати і точити?
Домогтися акуратних і красивих нагідок можна, тільки якщо регулярно робити манікюр. Деякі жінки звертаються з цією метою до професіоналів, які працюють на дому або ж в салонах, а інші вважають за краще займатися цим самостійно.
У будь-якому випадку важлива наявність набору якісного обладнання, обов'язково включає в себе щипчики для обробки кутикули і самої нігтьової пластинки.
Що це таке?
Щипчики для нігтів - це спеціальний пристрій для манікюру. Вони застосовуються, головним чином, для того, щоб прибирати затверділу шкіру навколо нігтьової пластинки, приводити в порядок кутикулу і птеригий.
У випадку з маленькими дітьми щипці використовуються в якості альтернативи звичайним манікюрним ножиць, так як працювати ними набагато зручніше. Задіяні вони і в ситуації, коли необхідно відкоригувати вільний край нігтьової пластини.
Види
Існує велика кількість різноманітних щипців для нігтів, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для будь-якого стану нігтьової пластини, а також кутикули.
Крім моделей невеликого розміру і потужності, придатних для обробки нігтів на руках, існують і більш стійкі кусачки для педикюру.
Для кутикули
Професійні щипці для видалення кутикули є досить мініатюрними і володіють меншою довжиною ріжучих поверхонь, ніж інші різновиди.
Для манікюра
Манікюрні кусачки є альтернативою манікюрним ножиць, тому підходять при необхідності і для укорочення нігтів, і для зрізання задирок. Вони є більш потужними, ніж щипчики, призначені тільки для кутикули
Для стрижки
Кусачки для стрижки нігтів на ногах, тобто для педикюру, мають найстійкішою конструкцією.
Довжина лез в цьому випадку варіюється від півтора до двох сантиметрів, а пристрій здатний впоратися навіть з вросшими нігтиками.
Дитячі
Дитячі щипчики застосовуються для підстригання нігтів у малюків. В принципі, виглядають вони так само, як і кусачки для дорослих, а відрізняються від них тільки розміром.
Як вибрати?
Для будинку краще підібрати окремі щипчики для манікюру і педикюру, причому останні повинні бути більш потужними і володіти довгими лезами. Вирушаючи в подорож, зручніше запастися мініатюрним пристроєм з безпечними лезами.
У будь-яких щипців повинні бути гладкі ручки без люфту в суглобі між ними, тобто без проміжку. В іншому випадку - їх використання може виявитися досить небезпечним. Ідеальним матеріалом для виготовлення цього пристрою для манікюру називають нержавіючу сталь.
Вдалим рішенням також буде придбати прилад з медичної сталі.
У якісно зробленого пристрою леза вже досить наточени, їх можна використовувати відразу ж після покупки. Зазвичай кусачками виходить користуватися практично аж до півроку, а потім доводиться звертатися до професіонала, щоб заточити їх знову.
При покупці якість щипців можна перевірити, старіший розрізати рівно посередині туго натягнутий пакет. В ідеалі поріз буде акуратним, що не травмуючим інші частини пакета. Крім того, варто стулити леза і перевірити, чи не утворився чи між ними проміжок. Половинки також не повинні заходити одна на іншу і, звичайно ж, не скрипіти.
Важливо, щоб щипцями було зручно користуватися. Якщо вони занадто туго розкриваються, або ж, навпаки, бовтаються, то це вважається неправильним. До речі кажучи, оптимальною довжиною лез з метою подолання кутикули, є проміжок від шести до одинадцяти міліметрів, а тих, якими обрізаються нігті, - від восьми до шістнадцяти міліметрів.
Новачкам краще стартувати з довжини лез в п'ять міліметрів. Власницям широких пластинок підійде інструмент з шестімілліметровой лезами і більш, а вузьких і невеликих - трохи поменше.
Крім цього, важливо, щоб самі щипці виглядали неушкодженими, без будь-яких подряпин, виступаючих деталей або інших незрозумілих елементів.
Популярні виробники
Щипчики для манікюру, що виготовляються різними виробниками, відрізняються якістю обраного матеріалу і деякою специфікою виготовлення.
Zinger
Дана марка виробляє велику кількість різноманітних щипців. У продажу є пристрої, які заточуються вручну, що володіють замочком, покриті спеціальним покриттям зі срібла або золота. Вся продукція є високоякісною і здатною прослужити протягом довгого часу навіть без заточування лез.
Щипці Zinger справляються і зі звичайною кутикулою, і з задирок.
Staleks
Staleks виробляє професійні кусачки, використовувані в салонах, з хірургічної сталі, що вимагає заточування. Між собою вони відрізняються за різними параметрами, наприклад, довжині ріжучої частини або розмірами самого пристрою. Довжина лез найбільш популярної моделі цього виробника становить приблизно шістнадцять міліметрів, а самих щипців - цілих 134 міліметри, завдяки акуратним довгим ручкам. Модель акуратно і без ранок видаляє і надлишки кутикули, і задирки. Існують у Staleks моделі і з довшими лезами, довжина яких дорівнює сімнадцяти міліметрів.
Такі кусачки дуже потужні і здатні впоратися з нігтьової платівкою будь-якої товщини. Крім цього, в наявності і щипчики з укороченими восьмиміліметрову лезами. Важливо згадати, що Staleks створив кусачки і для корекції вростають нігтів. Леза у такого пристрою вузькі і довгі, складові довжиною приблизно шістнадцять міліметрів. Зроблені щипчики з міцної сталі, яку в разі потреби можна знову заточувати.
Avon
Компанія Avon випускає кілька різновидів щипців для нігтів різних розмірів. Виконано пристрої з хромованою стали, захищеної від корозії і силікону.
Застосовуються кусачки як для оформлення кутикули, так і для коригування самого нігтя.
Yoko
Щипчики даної марки виготовляються з кобальтової сталі. Виглядають вони дуже красиво і стильно. Крім цього, існує кілька варіантів стискає механізму і можливість підібрати довжину лез від чотирьох до п'ятнадцяти міліметрів. Продукція Yoko заточується вручну.
Як користуватися?
Перед початком процедури необхідно продезінфікувати обладнання, а самі пальчики злегка розпарити. Щипчики розлучаються і підносяться до кутикули (причому одне лезо повинно виявитися під нею), після чого - стискаються. Таким же чином обробляються і частини огрубілою шкірки з боків від нігтьової пластинки. Правильно тримати кусачки спокійно і м'яко, щоб вони не зривали шкірку, а акуратно обрізали її. Великий палець повинен розміщуватися на сполучному механізмі, а іншим треба затискати пружинку. При цьому леза завжди рекомендується направляти вниз.
Працюючи, не варто старатися і занадто сильно притискати пристрій до оброблюваної кутикуле. Рухи повинні йти по дузі. Якщо процедура виконана правильно, то від кутикули все одно залишиться тоненька смужка.
Обробка закінчується змазуванням рук зволожуючим кремом.
Догляд і зберігання
Зберігати кожен інструмент краще в окремому чохлі або футлярі, який буде щільно закриватися і, тим самим, фіксувати його в нерухомому положенні. Крім того, рекомендується чимось додатково покривати самі леза, щоб випадково не порізати пальці. Наприклад, це можуть бути залишки оболонок старих проводів, з яких конструюються трубочки відповідного розміру.
У тому випадку, коли леза затупятся, не варто намагатися відновити їх самостійно - краще віддати в ремонтну майстерню. Під час використання кусачок необхідно не забувати про дезінфекцію. Перед початком манікюру вони повинні бути оброблені ультрафіолетовим стерилізатором, а після процедури - звичайним спиртом.
Як нагострити і починають?
У домашніх умовах точити щипчики категорично не рекомендується - замість цього завжди потрібно звертатися до професіонала. Сам процес зазвичай складається з декількох стадій. Спершу з'ясовується, чи є люфт, тобто непотрібний зазор між поверхнями, він усувається. Пружинки коригуються при необхідності, щоб забезпечити їм спокійне, м'яке рух, а наявна іржа очищається. Нарешті, кожна площина точиться зсередини, щоб стати гострою і тонкою.
Однак все ж існує інструкція заточки кусачок будинку. Для її здійснення необхідний буде брусок, застосовуваний для натачіванія ножів. Щипчики максимально широко розкриваються і дуже плавно точаться про брусок. Якщо в господарстві є точильний верстат, то на ньому фіксується пристрій, а безпосередня обробка лез відбувається за допомогою кола з алмазним напиленням. Крім того, привести щипці в порядок можна спробувати і за допомогою звичайної наждачки.
На завершення будь-якої процедури сталь протирається серветкою без ворсинок.
У тому випадку, коли кусачки починають туго рухатися, виправити ситуацію також можна самостійно. У цьому випадку використовується спеціальна шліфувальна паста, машинне масло або ж гас. Маленький шматочок зеленої речовини розтирається в пил, після чого перемішується з кількома краплями рідкого компонента так, щоб вийшла кашка.
Склад наноситься в точку з'єднання цілком розкритих щипців, після чого їх ручки повертаються і зводяться. Потім (за потребою) кашка втирається ще і в точки, де з двох сторін розміщуються заклепки. Завершуючи процедуру, шарнір ретельно промивається гасом, а після - змащується парою крапельок масла.
Відгуки
Великою популярністю у покупців користуються щипчики Zinger, які не втрачають свого первісного стану навіть через сім років після початку користування. Користувачі відзначають, що пристрій не тільки справляється з акуратним усуненням кутикули, але, до того ж, є дуже зручними і абсолютно не затупляется. Зручними також вважаються і кусачки Yoko, які часто вибираються для використання в манікюрних салонах. Вони не втрачають своєї якості навіть при частому використанні.
Таким чином, ви ознайомилися з найпопулярнішими моделями щипців для манікюру, а також дізналися, як їх можна заточити в домашніх умовах.
Поради щодо вибору та використання щипчиків дивіться в наступному відео.