Парові праски для вертикального прасування: особливості, тонкощі вибору і використання
Деякі вважають, що для приведення чоловічого костюма і верхнього одягу в порядок необхідна велика кількість часу і багато зусиль, а розгладити повітряну блузку, що має безліч рюшек, - неймовірно важко і довго. Дійсно, звичайний праска справляється з подібною роботою досить непросто.
Але парові вертикальні праски - то, що допоможе людині завжди бути охайним, не витрачаючи на це свій час. Він здатний впоратися з речами будь-якої складності вкрай швидко і легко, не залишить лискучих плям і буде вірним помічником протягом довгих років.
Основні характеристики
В конструкції пристрою є вбудована або окрема ємність, що має нагрівальний елемент. У неї слід заливати воду, яка за допомогою електроенергії буде кипіти і незабаром перетвориться в пар. У підошві приладу є невеликі отвори, які дозволяють пару виходити і проникати в волокна тканини, роблячи її рівною.
Якщо звичайні праски працюють лише на горизонтальній поверхні і докладають зусиль для того, щоб ідеально розгладити ту чи іншу річ, вертикальним приладом можна скористатися навіть в тому випадку, якщо опора відсутня. Одяг необхідно помістити на спеціальні плечики і обробляти в кілька етапів. Щоб добре розглядалися заломи, не варто перекладати річ два-три рази - слід лише обробити її з одного боку.
Наводячи опис подібного роду приладів, не можна не сказати про їх позитивних якостях.
- Такому праски підвладні абсолютно будь-які тканини. Він може розгладити бавовна, замшу, шовк, кашемір та інші матеріали. Щоб прасування була якісною, слід включити необхідний режим пароутворення.
- Одяг не буде пошкоджуватися, так як метод обробки є безконтактним. Господиня може бути впевнена в тому, що текстиль НЕ прожжет, на ньому не залишиться жодних слідів, зачіпок або інших неприємних сюрпризів.
- Навіть якщо одяг має безліч декоративних елементів у вигляді гудзиків, блискіток або намистин, праска з легкістю її розгладить.
- Не варто витрачатися і купувати прасувальну дошку, так як прилад здатний працювати на вазі.
- Можна отпарить полотна великого розміру, наприклад, штори і постільні приналежності.
- Тканина відмінно дезінфікується за допомогою гарячої пари. Це не дозволяє кліщів і мікробів розмножуватися на текстилі.
- Можливо чистити не тільки речі, але й меблі, позбавляючись від сильного запаху.
У комплекті з приладом йде безліч корисних і потрібних аксесуарів, які допомагають гладити речі більш якісно.
- Щітка, якій необхідно чистити одяг в процесі прасування. Вона дозволяє позбавлятися від дрібних ворсинок, ниток і невеликих забруднень. З її допомогою вкрай легко доглядати за пальто або виробами, що мають довгий ворс.
- За допомогою затиску можна зробити стильні стрілки і складки.
- Затиск-щітка - аксесуар, який замінює собою щітку і затиск.
- Стійка-вішалка - вкрай зручна річ, на яку слід вішати одяг, щоб обробка була комфортною. Подвійні стійки є більш міцними, вони призначаються для речей, що мають велику вагу.
- Захисна рукавичка, що виконується з щільної тканини або тефлону. Її одягають в тому випадку, якщо необхідно захистити руки при вертикальному використанні.
- Термостійкий дощечку потрібно класти під тканину, коли прасують манжети, коміри, кишені і інші елементи, що мають кілька шарів матеріалу.
Пристрій, що має парогенератор, вкрай легко і просто справляється з великою кількістю одягу, має досить тривалий термін служби і радує своїх власників якісної і акуратною роботою. Воно зручно, найчастіше застосовується для розгладження делікатних тканин. Сюди можна додати в порядок фіранки і текстильні вироби.
Різновиди
Існує три види таких прасок, тому вибрати підходящий не дуже складно. При придбанні пристрою слід ознайомитися з характеристиками кожного типу.
- Прилад для горизонтального прасування, має функцію вертикального відпарювання. Конструкція являє собою корпус, в якому є ємність для рідини. Вода надходить на ТЕН, який робить з неї пар, який буде виходити за допомогою отворів. Відмінний прилад для тих, кому потрібна проста, але зручне і якісне пристрій.
- Пристрій з парогенератором має нескладну конструкцію. У ньому є три основних елементи: резервуар з об'ємною ємністю для рідини, праска (який схожий на звичайний класичний прилад) і шланг, передає пар.
- Відпарювачі - найбільш затребувані вироби. У комплекті є підлоговий парогенератор, шланг, що подає пар і насадка-праску. Досить часто купуються з різноманітними щітками. Такі праски використовуються, щоб розгладити одяг або почистити текстиль. У подібних моделей відсутня функція горизонтальної прасування. З їх допомогою можна привести себе в порядок за лічені хвилини.
Як вибрати прилад?
Щоб пристрій було якісним і простим в експлуатації, при його придбанні необхідно врахувати деякі поради і рекомендації, здатні допомогти в такій складній виборі.
- Слід уважно розглянути шнур приладу. Найбільш комфортна довжина проводу - два метри. Варто вибирати моделі, у яких є обертається система, яка не дозволяє шнуру перекручуватися. В такому випадку провід буде провертатися на триста шістдесят градусів, і господині не потрібно буде витрачати багато часу на те, щоб його розпрямити.
- Краще купувати пристрої, що мають систему «антікапля». З деяких приладів буде капати вода, якщо використовувати низьку температуру нагрівання. Коли рідина падає на світлі речі, від неї залишаються сліди. Хороша протикраплинна система здатна позбавити господиню від подібних проблем.
- Варто відразу визначити, яка саме рідина необхідна для тієї чи іншої моделі. Слід ретельно вивчити інструкцію до пристрою. Якщо прилад простий, в нього можна заливати лише дистильовану рідину. У приладах дорожче є фільтри, які очищають воду. У них можна заливати навіть проточний варіант.
Як правильно ним користуватися?
Користуватися подібною праскою нескладно, з цим зможе справитися будь-яка людина. Спочатку необхідно залити холодну рідину в спеціальний резервуар. Далі пристрій слід підключити до електромережі. На ньому є регулятор, на якому встановлюється необхідний режим подачі пари. Рідина, що знаходиться в ємності, нагріється через одну-дві хвилини, а потім почне випаровуватися. Пар стане виходити за допомогою невеликих отворів, що знаходяться на підошві приладу. Коли натискається кнопка, з них починає вироблятися паровий удар.
Щоб виконати вертикальну прасування, потрібно помістити одяг на плечики. Тканина слід натягувати рукою, в цей же час тримаючи пристрій в іншій руці і рухаючись їм зверху вниз. Пар здатний проникати глибоко в тканину, тому можна розгладжувати одяг лише з одного боку, не перевертаючи її кілька разів.
Щоб якісно розгладити штани або джинси, слід скористатися вішалкою, на якій є спеціальні затиски. Фіранки ж спочатку вішаються, а потім гладяться.
Рейтинг кращих моделей
Серед різноманіття різних приладів досить складно вибрати що-небудь одне. Спочатку варто вивчити характеристики різних моделей, щоб порівняти їх і придбати саме те, що необхідно.
- Polaris PIR 2465AK - бюджетне пристрій, що має хорошу потужність. Легко ковзає по різним типам матеріалу, так як оснащений керамічною підошвою. Розгладжує навіть найглибші складки. Є опція, що дозволяє вертикально відпарювати одяг, що знаходиться на плічках. Якщо речі пересушатся, їх врятує функція розбризкування, яка відмінно справляється з зволоженням. Резервуар досить місткий - не потрібно занадто часто доливати рідину. Прилад якісний, безпечний. Якщо пристрій лежить на боці тридцять секунд, воно вимкнеться автоматично. При вертикальному положенні вимикання відбувається через вісім хвилин.
- Braun TexStyle 7 TS765A - ефективний прилад, здатний стати справжнім другом для будь-якої, навіть самої вимогливої, господині. Має вузький носик, кульове кріплення шнура. Легкий в експлуатації за рахунок зручного управління та максимально комфортною ручки зі вставкою з гуми. Потужний, вкрай швидко працює. Сучасна підошва, захищена від різного роду пошкоджень, дозволяє праски легко ковзати по тканині. Функція розбризкування допоможе зволожити пересушену одяг.
- Maxwell MW-3055 - практична і доступна модель, що має адекватну вартість. Приємний дизайн, оформлення в біло-блакитному тоні. На ручці немає ковзають накладок, але вона зручна і комфортна. Нею легко керувати, так як кнопки і регулятор управління досить великі і зрозумілі навіть самому необізнаному людині. Пристрій потужне, з гладкою керамічною підошвою і постійною подачею пара, яку можна регулювати. Регулювання є ручний, без використання автоматики. Праскою легко обробляти одяг на плічках (вертикальна обробка). Розбризкування - то, що справляється з пересушеній тканиною.
- Philips GC4595 40 Azur FreeMotion - чудовий варіант для тих, кому необхідна максимально якісна і зручна річ. Потужна подача пара гарантує ідеально випрасувані речі. Пристрій працює разом з зарядної базою, яка підживлює його вкрай швидко, про що можна дізнатися, бачачи світлову індикацію. Якщо вона загоряється жовтим, значить, приладу потрібна повна або часткова зарядка, якщо синім - його можна використовувати. Вкрай потужна модель. Здатна позбавити одяг від складних складок і інших неприємностей.
- Bosch TDI 902836A - не дуже дорогий варіант з естетичним і красивим оформленням. Швидко, легко і добре розгладжує різноманітні матеріали, підошва добре ковзає по тканині. Пара подається автоматично. Шнур пристрою довгий, носик - вузький. Ємність для рідини вміщує достатню кількість. Є вкрай зручна протикраплинна система, що захищає тканину від вологи. Але є і мінуси: трохи галаслива і важка техніка.
- Philips GC3582 / 20 SmoothCare - парова праска з величезним резервуаром (чотириста мілілітрів). У зв'язку з цим господині не доведеться часто доливати рідину, що полегшить її працю. У модель можна заливати звичайну водопровідну воду, так як в ній є спеціальна функція, яка не дозволить накипу утворюватися. Отвір для заливки рідини досить широке. «Крапля-стоп» - зручна ця функція захищає від протікання води. Справляється з серйозними складками, легко ковзає за рахунок підошви з кераміки. Захищений від невеликих ушкоджень і легко чиститься.
- MIE Stiro 1100 - модель, ціна якої є адекватною. Прилад безпечний, якісний, його зручно використовувати. Простий в експлуатації. Ідеально розгладить будь-яку тканину, постійно подає пар. Корпус виготовлений з металу, якісна підошва має насадку з тефлону. Резервуар для рідини досить великий, парогенератор - потужний.
Деякі повідомляють про те, що прилад важкий і має грубе оформлення. В цілому ж праска хороший і корисний в побуті.
Відгуки
Перед такою важливою придбанням слід вивчити відгуки і визначити, які якості повинен мати паровий прилад для вертикального прасування. Лише після цього можна купити відповідну модель. Багато хто відзначає, що Tefal і Bosh мають найбільш зручний ціновий діапазон і гідну якість. Найдорожчі варіанти - Philips і Braun. Різноманіття моделей дозволяє вибрати те, що максимально підійде тій чи іншій людині.
Власники подібних пристроїв повідомляють, що використання прасок з отпарівателем дозволяє економити велику частину часу і сил. Будь-яка модель досить легко впорається з будь-якими складками, розправивши їх за кілька секунд. Щоб привести річ у порядок, не потрібно докладати багато зусиль. Такий варіант влаштовує багатьох любителів комфорту.
Праска зможе стати незамінним помічником. Він з легкістю позбавляє тканину від незначних забруднень і ворсинок. Особливо зручним прилад з отпарівателем є для власників домашніх тварин, які іноді линяють: парова праска ідеально прибирає шерсть з різних речей.
У наступному відео вас чекає огляд вертикального парової праски Hilton HGS 2862.