Через скільки днів після подачі заяви в ЗАГС розписують пару?
10.04.2019 0

Через скільки днів після подачі заяви в ЗАГС розписують пару?

Весілля
В закладки


Для двох люблячих сердець обов'язково настає момент, коли вони вирішують узаконити свої стосунки. Звичайно, це важливе і хвилююча подія в житті, яке хочеться зробити незабутнім. На шляху до одруження перед парою постає дуже багато питань. І перший з них - за який термін потрібно подавати заяви в ЗАГС? У цьому матеріалі ми спробуємо відповісти на це та інші важливі питання.

Терміни подачі заяви

Найважливіше життєве рішення прийнято, настає момент підготовки торжества. Спершу необхідно визначитися з часом, числом і місцем проведення церемонії одруження. Офіційна частина свята пройде в районному РАГСі або в палаці одруження. Для того щоб все пройшло за планом, необхідно знати, за який час перед певною вами датою потрібно подавати заяву в ЗАГС.

У Росії заяву для реєстрації шлюбу можна подати трьома різними способами:

  • особисто, в обраний вами відділ РАГС або палац одруження;
  • за допомогою інтернет-сервісу «Державні послуги»;
  • подачею заяви в багатофункціональний центр (доступно не у всіх регіонах РФ).

Залежно від обраного вами шляху подачі заяви, буде відрізнятися і час його розгляду. Коли ви приходите до відділу РАЦС або до палацу одруження самі, заява приймається не пізніше, ніж за 1 місяць до обраної дати і не раніше 2 місяців. Для цього необхідно мати з собою кілька документів:

  • документ, що засвідчує особу (паспорт);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо такий мав місце);
  • оплачена квитанція державного мита;
  • заяву, оформлену належним чином;
  • якщо існують особливі причини вступу в шлюб (вагітність, народження дитини, хвороба нареченої або нареченого), їх необхідно підтвердити документально.

Якщо ви самі не можете бути присутнім в РАГСі при подачі заяви, то допускається прийом нотаріально завіреної заяви. Воно повинно бути оформлено самим молодим. Перед подружжям також постає питання про зміну прізвища. Вирішіть заздалегідь, яке прізвище буде носити ваша сім'я, щоб у відділі РАГС у вас суперечок і розбіжностей не виникало.

    Отже, заява подається за 1 місяць до дати весілля. Цей термін умовний, так, наприклад, якщо ви звернулися 20 числа цього місяця, то розпишуть вас після 20 числа наступного. Зверніть увагу, що існують сезонна завантаженість і дні, що є найбільш переважними (вихідні, релігійні свята), коли кількість бажаючих створити сім'ю перевищує можливості відділів РАГС. Існує система бронювання дати і часу церемонії одруження більш ніж за півроку. Більш точну інформацію про таку можливість уточнюйте в регіональних представництвах ЗАГС.

    При напрямку вашої заяви за допомогою сервісу державних послуг, потрібен особистий аккаунт на даному порталі. Необхідно вибрати категорію «Сім'я і діти - створення сім'ї - отримання послуги онлайн». Оформити бланк заяви по запропонованому зразку і відправити. При подібній подачі молодята заповнюють заяву кожен в своєму особистому кабінеті. Потрібно мати на увазі, що при такій формі подачі заяви тривалість його розгляду складе два з половиною місяці.

    Надалі, можливо, буде потрібно ваша безпосередня присутність, тоді працівники РАГСу зв'яжуться з вами по телефону. Даний вид подачі документів став найбільш популярний серед молоді. Коли заява реєструється онлайн, ви не будете сидіти в утомливих чергах і зможете заповнити бланки в будь-який зручний для вас момент.

    При зверненні в МФЦ, ви також заповнюєте стандартне заяву. Необхідно подати його раніше місячного терміну, тому що центр (МФЦ) здійснює тільки прийом документів. Потім весь пакет документів, який ви подали, передається до відділу РАЦС, де відбувається його оформлення і перевірка на справжність.

    Як проходить перевірка документів?

    Тепер більш детально зупинимося на питанні перевірки документів. За чинним законодавством РФ в офіційний союз можуть вступати:

    • особи, які досягли повноліття (старше 16 років за винятковими обставинами і тільки з дозволу влади і батьків);
    • дієздатні люди;
    • громадяни, які не перебувають в нерасторгнутом шлюбі;
    • не повинно бути кровного споріднення і відносин усиновлений-усиновитель.

    Якщо в офіційні взаємини бажають вступити неповнолітні діти, то необхідно письмовий дозвіл від їх батьків (опікунів) та місцевими органами влади.

    Відведений законом час молодятам дається не тільки на утвердження свого бажання вступити в шлюб. Весь місяць працівники РАГСу перевіряють всі надані вами документи. Засвідчують, що ви дієздатні і повністю розумієте відповідальність ваших дій і вчинків. Перевіряють, чи немає у кого з подружжя нерасторгнутого шлюбу. Обов'язково встановлюють відсутність родинних стосунків у наречених.

    Існує ймовірність того, що працівники РАГСу запропонують більш тривалий термін очікування. Це може бути пов'язано з великою кількістю минулих шлюбів у одного з молодят або з сезонною завантаженістю (літо, пізня весна). У будь-якому випадку, з моменту подачі заяви до церемонії одруження може пройти не більше 2 місяців. Цей термін встановлений законом, як максимально можливий для очікування реєстрації шлюбу.

    У перелік документів, які потрібно подати працівникам ЗАГС, входять:

    • заяву, заповнену за зразком від нареченого і нареченої про добровільне бажання зареєструвати свої відносини;
    • квитанція про оплату мита за державні послуги (приблизно 350 рублів);
    • якщо наречений або наречена складалися раніше в шлюбі, то необхідно свідоцтво про розлучення або про смерть колишнього чоловіка (дружини).

    Справжність представлених документів і належить перевірити працівникам РАГСу протягом місяця. Можливий і відмова від проведення шлюбної церемонії в разі, якщо буде подано неповний пакет документів, а також в разі неявки одного з майбутнього подружжя на церемонію. Вам відмовлять і в тому випадку, якщо у одного з подружжя буде нерасторгнутом шлюб або якщо наречену або нареченого суд визнає недієздатним.

    Спеціальні умови для молодят

    Мінімальний час для розгляду вашої заяви становить місяць. У реальності цей термін може бути і скорочений, і збільшений. Довше треба чекати, якщо молодята хочуть провести церемонію в певний, значимий для них день. Для зменшення термінів очікування повинні бути вагомі підстави. Давайте розглянемо, які причини вважаються досить вагомими, щоб не чекати одного місяця.

    У статті 11 сімейного права Російської Федерації прописані спеціальні умови, коли розпис молодої пари може відбутися відразу ж після подачі заяви. У даній ситуації для перевірки ваших документів співробітникам РАГСу потрібно пара годин.

    До таких невідкладних випадків відносяться:

    • вагітність майбутньої дружини, підтверджена випискою з амбулаторної картки жіночої консультації;
    • факт народження дитини у майбутнього подружжя (обов'язково потрібно довідку або свідоцтво про народження);
    • загроза життю одного з подружжя (підтвердженням може служити виписка з історії хвороби);

    До числа спеціальних умов відносяться і невідкладні тривалі відрядження або переїзд до місця несення служби, а також різні інші життєві ситуації.

    У тих випадках, коли один з молодят тяжко хворий, шлюб реєструють безпосередньо в лікувальних установах, біля ліжка хворого. Дана процедура може бути заборонена працівниками лікарні. У будь-якому випадку, перш ніж влаштовувати подібного роду заходи, вам необхідно отримати офіційний дозвіл головного лікаря і завідувача відділенням.

    Іноді непереборні обставини заважають молодятам укласти союз в обраний день. Тоді можливе перенесення дати розпису. Пам'ятайте про те, що перенесення торжества можливий не більше ніж на півроку. У разі якщо цього терміну недостатньо, буде визнано, що заявники відмовляються укласти шлюбний союз. Якщо ви надалі все ж вирішите узаконити ваші стосунки, всі документи потрібно буде подавати заново.

    Через якийсь час здійснюється реєстрація шлюбу?

    Після місячного очікування в певний вами день відбувається реєстрація шлюбу. Існує два варіанти: урочиста і несвяткова розпис. При урочистої реєстрації нареченого і наречену розписують в спеціально прикрашених залах РАГСу або орендованих для цього палацах культури. Майбутнє подружжя можуть запросити гостей на цю церемонію. Буде виголошена урочиста промова і принесені привітання молодятам.

    При простої реєстрації шлюбу (без торжества), все відбувається в звичайному кабінеті, без гостей. Молодята залишають розпису в журналі реєстрації актів цивільного стану і отримують свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Дана форма церемонії в більшості випадків практикується, якщо потім планується виїзна реєстрація. Зверніть увагу, що виїзна реєстрація - це додаткова послуга, і вона виявляється платно. Ціни завжди уточнюйте в своєму відділі РАГСу.

    Підведемо підсумки. Очікування після подачі заяви триватиме не менше місяця. Точний термін буде встановлено працівниками РАЦСу, але він не може перевищувати 2 місяців. Можливо і зменшення термінів очікування. У виняткових випадках розписують в день подачі заяви. Але ніхто не буде вірити вам на слово. Будь-яка можливість скорочення місячного очікування реєстрації повинна бути підтверджена документально. У деяких особливо популярних відділах РАЦСу і палацах одруження існує система бронювання більш ніж за півроку.

    Подача заяви в ЗАГС - відповідальність захід для двох закоханих. Як відбувається ця процедура в Росії, дивіться у відео нижче.

    Комментарии (0)
    Додати коментар
    Умови та порядок державної реєстрації шлюбу
    Весілля - особливий день в житті кожної людини. У нашій країні для того щоб стати чоловіком і дружиною, необхідно офіційно зареєструвати шлюб.
    Як правильно подати заяву в ЗАГС на реєстрацію шлюбу?
    Весільне захід - це завжди особливе і хвилююче свято. Двоє люблячих один одного людей вирішують узаконити свої стосунки, створивши міцний і надійний союз.
    Роль і обов'язки свідка на весіллі
    В наші дні правила шлюбної реєстрації в органах загсу такі, що для того, щоб отримати свідоцтво про укладення шлюбного союзу, свідки більше не потрібні.
    10 Років спільного життя: яка це весілля і як прийнято її відзначати?
    Десята річниця сімейного життя - чарівне подія, в народі її називають рожевою весіллям. До цього часу подружжя по-справжньому усвідомили емоційну близькість і
    Чи можна вінчатися без реєстрації шлюбу в РАГСі?
    Вінчання - це дуже відповідальний і серйозний крок. Перші згадки про проведення обряду вінчання відносяться до I в н.