Монгольський кашемір: характеристика і особливості вибору
З настанням холодів актуальною стає одяг з ніжного і теплого кашеміру. Монгольський кашемір - чудовий матеріал з унікальними властивостями, який створюється тільки в суворому кліматі гір Монголії.
Характеристики
Багато хто думає, що кашемір - це такий вид вовни, але насправді це не так. Кашемір набагато тонше і тепліше (у вісім разів) вовни, адже виробляють його не з власного (вовняного) покриву кіз і овець, а з пуху цих тварин, або, як його називають по-іншому, підшерстя. Кашемірова пряжа створюється тільки з підшерстя кіз, що мешкають у високогірних районах Монголії. Власне, назва кашеміру походить від передгірної гімалайської області - Кашміру. Розведення цих порід кіз в інших кліматичних умовах не дають підшерстя такої високої якості.
Властивості монгольської унікальною пряжі, перш за все, - це її легкість і м'якість: трехсотграммовое полотно легко проденется через жіноче кільце. Такі властивості пояснюються найтоншим пуховою волокном: кожен волосок підшерстя тонше за людську волосину в три-чотири рази. А за рахунок того, що пух ще й порожній усередині, вироби з кашеміру мають високу теплоізоляцією і можуть носитися як в холод, так і в спеку.
Тибетські кози завдяки своєму підшерстям з легкістю переносять сильні перепади температур протягом доби: від сорокаградусної денної спеки до двадцятиградусних нічних морозів.
Незважаючи на невагомість і тонкість, якісний кашемір - дуже міцний матеріал і зносостійкий. Катишки на полотні утворюються після тривалої експлуатації, частково - в місцях тертя, але і вони після правильно проведеної прання випрямляються. Володіє цей матеріал і іншими якостями.
- Він безпечний для алергіків. Пух тибетських кіз абсолютно гіпоалергенний, в ньому не заводяться мікроскопічні кліщі. Кашеміровий трикотаж підходить для створення одягу та покривал навіть для новонароджених.
- Дбайливо ставиться до шкіри, не коле її і не викликає свербіж.
- Здатний лікувати хвороби суглобів і хребта своїм сухим проникаючим вглиб теплом. Крім того, кашеміру річ, одягнена на голе тіло, надає масажний ефект на шкіру.
Особливості виробництва
Негативна властивість кашеміру - його дорожнеча в порівнянні з тією ж шерстю. Це пояснюється складним процесом виробництва і невеликим виходом підшерстя з одного тибетської кози в рік: всього близько 160 м Все стадії виробництва кашеміру виконуються вручну, технології не піддаються модернізації вже кілька століть. Вищипування пуху у кіз виробляють також рідко: один раз на рік, навесні, коли немає небезпеки, що тварина замерзне.
Для шалі стандартних розмірів потрібно підшерсток, знятий з 6-7 кізок.
Підшерсток сортують за кольорами та якістю. Колір у натурального волокна може бути білий (найбільш цінний), сірий, бежевий і чорний. Спочатку відбирають найтонше волокно, з якого виробляють делікатну пряжу під назвою пашмина. Волокна погрубее стають основою для створення «м'якого золота» з Монголії - кашеміру. Якісне кашемірове полотно завжди виготовляється вручну від етапу обробки та прядіння до його фарбування. Речі з нього ідеально сідають на фігуру, вони теплі і комфортні.
Як вибрати і доглядати?
Головним і явним критерієм вибору якісного кашеміру є його ціна. Орієнтовна ціна, по якій можна судити про його якість - це не менше 3 тис. Рублів за 1 м2. Навіть на батьківщині виробництва, в Монголії, ця вартість істотно не знизиться. Также при виборі виробів з кашеміру фахівці радять спиратися на деякі критерії.
- Взявши в руки кашеміровий матеріал, не повинно відчуватися його ваги.
- Провівши рукою по полотну, ворсинки повинні залишитися на своїх місцях, а не розлетітися в різні боки. Неміцні частинки говорять про низьку якість кашеміру волокна.
- На бирці вироби повинна знаходитися інформація про подвійне плетінні нитки. Так як кашеміру пряжа дуже тонка, вироби, зроблені з подвійною крученої нитки, прослужать довше.
- Відсутність катишек. Для кашемірових речей не характерно поява катишков. Вони з'являються лише при неправильній експлуатації або дуже довгій шкарпетці.
- Кашемірове полотно, що претендує на звання якісного, має бути настільки щільним, що при розгляді його на світло не буде видно проблиски. Просвічуване полотно не буде зігрівати належним чином.
- Кашемірове виріб після розтяжки його руками повинно знайти первісну форму. Якщо сліди розтяжки збережуться - річ неякісна.
- Зверніть увагу на якість швів, на їх акуратність і відсутність кривизни, адже річ з дорогого ніжного полотна повинна послужити не один сезон.
Забезпечити довгу носку і збереження гарного зовнішнього вигляду кашеміровим виробам допоможе правильний догляд за ними. Перш за все, це стосується прання: вона повинна бути дуже дбайливого.
Потрібно дотримуватися правил прання речей з цього дорогоцінного матеріалу.
- З'явилися плями на кашеміровому полотні рекомендується усунути якнайшвидше під холодною водою за допомогою неагресивного рідкого дитячого мила.
- Кашемірову річ не беруть під машинному пранні, навіть якщо пральна машина має делікатні і щадні режими.
- Речі з сильними і застарілі плями краще здати в хімчистку. Однак слід врахувати всі ризики, так як річ може втратити яскравість кольору.
- Ручне прання кашемірових виробів може бути тільки в холодній воді до 30 ° С і з рідким миючим засобом. В якості рідкого кошти можна розглянути дитячий шампунь.
- Місця з забруднення не труть і ні в якому разі не стискають, а м'яко і плавно полощуть.
- Після прання річ слід делікатно сполоснути в кілька разів в холодній воді, поки не вимиється миючий засіб.
- Чи не шокуючи віджиму, воду з попрати речі краще промокнути гігроскопічним рушником.
- Кашемірову річ для сушіння слід акуратно розправити на горизонтальній поверхні далеко від опалювальних приладів або сонячних променів.
Гладять кашемір на низькій температурі (не більше 120 ° С) зі зворотного боку, використовуючи при цьому вологу марлю.
Після закінчення сезону річ з кашеміру слід прибрати на зберігання. Краще не розвішувати її на плічка, а дбайливо без заломів упакувати в паперовий пакет, вклавши в нього засіб від молі.
Відгуки
В даний час речі зі стовідсоткового кашеміру, в тому числі з-за ціни, - рідкісне явище. Але сучасні технології дозволяють робити різні мікси з кашеміру та інших натуральних і синтетичних матеріалів. Чисту пряжу з подшестка тибетських кіз додають в костюмні, пальтові тканини і тонкий трикотаж, а потім шиють головні убори, шалі, пончо, ділові чоловічі і жіночі костюми, пальто, парки і кардигани.
Проаналізувавши відгуки людей, які набували речі як з чистого кашеміру, так і в складі з іншими матеріалами, можна сказати, що в цілому вони задоволені. Речі при правильній експлуатації носяться довго, не деформуються, а таке неприємне явище, як катишки, може з'явитися на третій-четвертий рік шкарпетки. Негативним моментом, на жаль, поки залишається лише висока його вартість.
Про проізводствестве монгольського кашеміру дивіться в наступному відео.