Які вітаміни потрібі спортсменам
18.12.2021 0

Які вітаміни потрібі спортсменам

Разное
В закладки


Вітаміни необхідні організму для підтримки природних фізіологічних процесів та нормального обміну речовин. Потреба у вітамінах обумовлена ​​способом життя і фізичними навантаженнями. Спортсменам вони потрібні більшої концентрації, ніж тим, хто не веде активного спортивного способу життя.

Людям, що займаються спортом, потрібен багатий, повноцінний, насичений раціон. В силу певних обставин атлети не завжди в змозі чітко стежити за калорійністю та складом продуктів, що входять до меню. Крім того, мінеральних речовин і вітамінів, що містяться в їжі, не завжди буває достатньо.

Щоб поповнити дефіцит, потрібно купити вітамини в Києві, що випускаються сучасними фармацевтичними компаніями. Вони розроблені спеціально для спортсменів і покликані не тільки уникнути нестачі найважливіших для організму речовин, але і запобігають авітамінозу, виключаючи можливі проблеми зі здоров'ям, а також ризики уповільнення процесу нарощування м'язової маси.

Важливість вітамінів для спортивних тренувань

Нестача будь-якого вітаміну, як відомо кожному ще зі шкільної лави, спричиняє порушення нормального функціонування систем та органів, стає передумовою для виникнення та подальшого розвитку патологічних станів та захворювань. І якщо точно знати, які саме вітаміни є найважливішими та задіяними у спортивному тренінгу для тих чи інших цілей, це дозволить досягти поставлених завдань набагато простіше.

Для хорошого та правильного зростання м'язової мускулатури

​Нарощуванню м'язів сприяють:

  1. Оротова кислота - вітамінB13. Стимулює регенерацію тканин, у великій кількості присутній у молоці, дріжджах, печінці.
  2. Тіамін - вітамінB1, а також вітаміни групи А. Ці речовини контролюють процес синтезу білка, сприяють нормальному зростанню клітин. Для одержання вітаміну А необхідно вживати в їжу риб'ячий жир, моркву, молочні продукти, а тіаміну - злакові та бобові культури, нирки та печінку.

Для підвищення м'язового тонусу

​Щоб підтримувати м'язи у хорошому тонусі, організму необхідні:

  1. Ніацин - вітамінB3. Виконує транспортну функцію – відповідає за забезпечення клітин живильними важливими речовинами під час підвищеної фізичної активності. Високою концентрацією цієї речовини відрізняється склад молока, тунця, яєць, печінки.
  2. Фолієва кислота - вітамінB9. Відповідає за процес кровотворення, адже саме кров забезпечує киснем усі м'язи. Велика кількість елемента присутня у свіжих овочах та бобових.
  3. Вітаміни групи E і C. Знижують концентрацію небезпечних людини вільних радикалів. Вітаміном E багаті горіхи, висівки, олії, а другим елементом - томати, цитрусові, диня, броколі, солодкий болгарський перець.
  4. Біотин – вітаміни H і B7. Являє собою каталізатор метаболізму. Є в таких продуктах, як соя, печінка, яєчний жовток, злаки.

Для профілактики травматизму

Ризик отримання травм під час занять спортом знижують:

  1. Вітаміни групиK. Запускають процеси згортання крові, містяться в бананах, ківі, авокадо, а також листі салату.
  2. Аскорбінова кислота –вітамін C. Має аналогічну дію, як і вітамін K, але ще й благотворно впливає на процес утворення сполучних тканин.
  3. Вітаміни групи D. Стимулюють засвоєння найважливіших для кісткової системи кальцію та фосфору. Висока концентрація цих елементів є в яйцях та молочній продукції.

Для більш високої продуктивності

​Щоб збільшити показники продуктивності спортсмена, організму необхідно забезпечити надходження наступних вітамінів групи B:

  1. B2. Підвищує м'язовий тонус. Присутній у злакових культурах, молочних продуктах, м'ясі.
  2. B6. Регулює обмінні процеси. Міститься в необробленому рисі, курятині, свинині, рибі, курячих яйцях.
  3. B12. Підвищує рівень провідності сигналів від мозку до м'язів за допомогою нервових закінчень. Ним багаті молоко, м'ясо, а також риба.

Для відновлення після інтенсивних тренувань

Високе фізичне навантаження неабияк виснажує організм спортсмена, і він потребує відновлення, якому сприяють такі речовини:

  1. вітаміни E і C, що знижують рівень вільних шкідливих для людини радикалів.
  2. Регенеруючий мембрани клітинних тканин холін (вітамін B4), висока концентрація якого виявлена ​​в багатьох сортах риби, м'ясі, соєвому борошні.

Як досягти правильного балансу вітамінів в організмі спортсмена

Спеціалізовані вітаміни, розроблені для спортсменів, продаються в аптеках. На жаль, багато з них є в наявності не завжди, але придбати базовий набір найнеобхідніших не складає труднощів. Вони повністю заповнюють потрібні атлету поживні речовини. Приймати їх необхідно, оскільки забезпечити достатнє надходження всіх елементів, що потрібні спортсмену, тільки з їжею не представляється можливим.

Комментарии (0)
Додати коментар
"Спокійний" мінерал або навіщо організму магній
Магній є принципово важливим мікронутрієнтом для нормальної роботи всіх органів та систем організма. Він посідає друге місце за вмістом у клітці після калію. В організмі
Компресійна одяг для тренувань
Зросла популярність спорту привнесла необхідність повсюдної торгівлі необхідною атрибутикою.
Шаруються нігті на ногах: чому це відбувається і що робити?
Рівні й акуратні нігті на ногах вказують не тільки на правильний догляд за ними, а й на відсутність різних захворювань.
Як зміцнювати нігті в домашніх умовах?
Стан нігтів - один з основних показників здоров'я організму нарівні з волоссям, шкірних покривів і слизовими.
Як виглядають здорові нігті і як їх зовнішній вигляд пов'язаний зі здоров'ям?
Нігті виглядають гарними тільки тоді, коли вони здорові. Ця стаття розповість про те, як виглядають здорові нігті, як їх зовнішній вигляд пов'язаний зі здоров'ям.