Як перестати бути невротиком?
30.06.2019 0

Як перестати бути невротиком?

Психологія
В закладки


Невротизм - не хвороба, це ланцюжок негативних стереотипів, укорінених в психіці. Родом з дитинства, проблема часто позбавляє людину радості життя, породжує комплекси неповноцінності і підвищену тривогу про майбутнє.

Що таке невротизм

У наш непростий час, повне стресів, нерідко є виникнення у людей проблем психологічного характеру. Невротизм - це стан психіки, не вважається захворюванням, але потребує лікування. Невротик - тип особистості. Людський індивід, якому складно довести справу до кінця, так як він низько оцінює свої можливості і не може реалізувати себе. Звідси у людини з невротизмом з'являються тривожність, недовірливість, емоційна нестабільність.

Таких людей необхідно лікувати.

Як формується це порушення

Відомо, що мозок людини включає приблизно сто мільярдів нервових клітин - нейронів, які з'єднуються між собою в стійкі зв'язки. Так в психіці з'являються шаблони, звичні дії і стереотипи. 80-85% нейронних ланцюжків закладаються до п'ятирічного віку і пов'язані з поведінкою батьків і їх ставленням до дитини. Діти, яких плекають і люблять, в переважній більшості випадків стають психічно здоровими дорослими людьми. А якщо малюк любить рідних і не отримує взаємності, він страждає і відчуває себе зайвим і відкинутим.

Часом невротичні реакції розвиваються, як наслідок ще однієї психотравми дитинства - порівняння з більш успішними однолітками.

Знаючі батьки не стануть доводити дитини до виникнення хворобливих реакцій, акцентуючи увагу на невдалих вчинках і слабкостях. А також не слід розповідати дитині, що навколо нього погані люди і заздрісники.

Особливості та основні ознаки

Якщо людина демонструє своєю поведінкою хоча б одну з нижчеперелічених особливостей, пора вживати заходів.

  1. Знаходиться в постійному очікуванні невдачі або зриву, аж до фобій.
  2. Впадає в крайності від довірливості і наївності до недовіри і підозрілості. Таким людям властиво звинувачувати інших у всіх свої жалі і проблеми.
  3. Напруга і очікування невдачі породжує нетерпимість і дратівливість. Невротику заважає все і вся, сторонні звуки і присутність інших людей. Він постійно відчуває себе втомленим і пригніченим.
  4. Незважаючи на гіпертрофоване захоплення власним здоров'ям, не проходять панічні спалаху і розлади вегетативної системи, скачки тиску, головні болі. Погане самопочуття пов'язане виключно з порушеннями нервової діяльності.
  5. Як наслідок, ділові відносини з іншими людьми і особисте життя відходять на другий план, спостерігається апатія в сексуальній сфері.

Але лікарі стверджують, що можливо вилікувати такі стани, навіть якщо буде потрібно тривалий час і терпіння. Необхідно працювати над собою, щоб перестати бути невротиком і знайти радість життя.

Як надати допомогу таким людям

Психологи в професійній практиці використовують нескладний метод, розроблений М. Лубківського. Він пропонує пацієнтам дотримуватися в повсякденному житті кількох постулатів, допомагають подолати звичні нейросхеме в мисленні і поведінці.

  • Чинити тільки так, як хочеться самому. Чи не робити того, що не подобається і не хочеться робити.
  • Не боятися заявити про те, коли що-небудь не подобається. Робити це потрібно негайно.
  • Чи не говорити нічого зайвого, відповідати на поставлене запитання. Чи не розповідати нічого, якщо цього вимагають.

Добре допомагає зняти надмірну напругу методика розгойдування. Сама природа підказує людині здійснювати механічні рухи, якщо він відчуває несподівану біль, страх, гнів.

Люди інстинктивно рухають руками і головою, нахиляються і повертаються в початкове положення, щоб заспокоїтися. Так народилася практика «самоубаюківанія», популярна в лікуванні невротизма.

Є кілька самостійних важливих кроків, що можуть допомогти в лікуванні. Від них залежить, зламаєте ви звичну схему очікування поганого і займете нормальну конструктивну і позитивну позицію.

  • В першу чергу потрібно зізнатися в підвищеної нервозності собі і близьким людям. Чи не ігнорувати проблему, а прислухатися до власного організму.
  • Станьте другом самому собі. Зрозумійте, що любити себе - необхідність. Із дзеркала на вас дивиться людина, яка любить вас.
  • Передчуття зриву і тривога назрівають - значить, пора медитувати. Відключитися від ситуації і поміркувати про інше. Не дати напрузі посилюватися. Зробити паузу. Повернутися назад в думках через 15-30 хвилин і в іншому стані. Це дозволить уникнути поспішних висновків і не робити помилок, змінити сприйняття і ставлення до подій в сторону беземоційного.
  • Спробуйте протриматися три тижні без негативних емоцій. Для цього потрібно повністю сконцентруватися на власних відчуттях. Контроль дозволить здійснити будь-яку прикрасу - браслет або кільце. Якщо протягом дня у вас з'явилося несподіване неприємне почуття - переодягайте кільце або браслет на іншу руку. Потрібно долати себе і придушити повністю негатив по відношенню до ситуації або людині, а також до самого себе. Виграє марафон той боєць, який переможе себе і буде контролювати емоції все три тижні, як того вимагає дана методика.
  • Полюбіть спорт і довгі прогулянки на свіжому повітрі. Основне правило - мінімум спілкування з людьми і максимум уваги - деревам і квітам навколо.
  • Прощайте старі образи і не поповнюйте список нових. Постарайтеся відпускати «на волю» думки про те, що вам завдали рану. Дякуйте за науку - адже багато з того, що вам було сказано, було образливим, але справедливим. Є шлях до вдосконалення, а не привід засмучуватися.
  • Якщо не виходить, вибачте себе і дайте можливість помилятися. Можна пережити це легше і йти далі. Як відомо, дорогу здолає той, хто йде.

До цих пунктах можна додати наступне - безумовно, важливо і оточення, в якому ви перебуваєте.

По можливості не спілкуйтеся з тими, хто краде у вас час для творчості і занять улюбленою справою, подовгу розмовляє про неприємні речі. Обривайте тривалі телефонні розмови і прагнете до спілкування з людьми, налаштованими творчо і позитивно в цьому світі.

Чому виникає невротизм і як з ним боротися, дивіться у відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Гипертимность: особливості, прояв і лікування
Гипертимность передбачає комбінацію рис характеру, яка визначає оптимістичного і бойового людини.
Екзальтований тип особистості: особливості, причини, діагностика та лікування
Емоції - невід'ємна частина життя будь-якої людини. Люди радіють певним подіям, сумують за деякими приводів, сміються, плачуть, зляться і все це прояв особливих
Невротик: характеристика, діагностика та корекція поведінки
Для невротика в поведінці характерні хвилювання, часта зміна настрою, ослаблений самоконтроль, низька самооцінка.
Лабільність: поняття, особливості, причини появи і способи лікування
Знання тих чи інших психологічних станів (відхилень, порушень) вкрай важливо для будь-якої людини.
Циклотимность: характеристика і особливості
Циклотимность або циклоїдного - це поняття в психіатрії, що характеризує хвилеподібні скачки настрою і нестійкість характеру, при якому періоди активності і емоційного