Як доглядати за руками кожен день, щоб зупинити їх старіння
Ніжна, гладка шкіра рук, гнучкі, витончені рухи пальчиків ... Це вже само по собі прикрашає, навіть без особливого дизайну нігтів. Але як домогтися такого результату, якщо на часті відвідування салону краси немає часу, а домашні справи залишають на ручках незабутні сліди? У цьому допоможе правильний щоденний догляд за руками.
Як доглядати за шкірою рук
Насправді все не так складно, потрібно тільки приділяти рукам трішки більше уваги і зробити деякі захисні заходи.
При контакті з водою
Щоразу після контакту з водою шкіру рук потрібно ретельно просушувати, промаківать рушником.
Мити руки потрібно з м'якими миючими засобами (орієнтовно - рН 5). Добре використовувати мило з кремом 2в1.
Увага: миючі засоби з гліцерином сильно висушують шкіру, руки виглядають гладкими тільки поки мокрі.
При інших впливах на шкіру
Під час прибирання будинку, при контакті з побутовою хімією, землею і дуже гарячою водою потрібно надягати рукавички з щільного латексу. Але гумові рукавички потрібно знімати на 5 хв. через кожні 10, інакше руки покриваються потім, а він ще більше сушить і дратує шкіру.
Як зменшити шкоду від гумових рукавичок
Виправити становище можна так: руки змастити живильним або зволожуючим кремом, надіти тонкі бавовняні рукавички, а вже потім - щільні гумові. Після закінчення роботи знімаємо рукавички і промаківаем наші оксамитові ручки серветкою, щоб зняти надлишки крему.
Якщо рукавичок немає або в них просто незручно, перед початком роботи з землею (в саду, в квіткових горщиках) гарненько змастіть руки, особливо шкіру навколо нігтів, жирним густим кремом, а ще краще - косметичним вазеліном. Періодично шар крему можна оновлювати. Після закінчення роботи просто вимийте руки з м'яким милом - ніхто й не здогадається, що ви тільки що копалися в землі.
Турбота про суглоби
Перераховані заходи допоможуть зберегти молодість і красу шкіри рук. Але ж є ще й пальці, а на них суглоби. Останні, як не прикро, нерідко опухають і болять, а то і запалюються після напруженої роботи або сильного переохолодження - яка вже тут краса ...
Вправи для суглобів рук
У таких випадках гнучкість суглобів і витонченість пальчиків допоможуть відновити нескладні вправи, які можна робити навіть в громадському транспорті, поки добираєтеся додому або на роботу:
- По черзі, повільно згинаємо пальці до долоні, починаючи з мізинця. А потім так само розгинаємо. Має вийти щось на зразок хвилі. Вправу потрібно робити синхронно на обох руках, поки в зв'язках кисті і пальцях не відчує жар і напруга.
- Тепер потряс розслабленими пальцями і кистями. Тут важливо трясти не сильно, але часто, щоб виникало відчуття, що кожен суглоб рухається. Кисті повинні бути розслаблені, рух йде від передпліччя.
- Зв'язує кисті в замок, щоб пальці лежали на тильній стороні кисті. Витягуємо руки вперед, вивертаючи кисть так, щоб долоні максимально вигнулись, а пальці і тильна сторона кисті - максимально увігнулися. Тепер робимо замок, щоб пальці лежали на долонях, і щосили стискаємо кулаки. За 2-4 підходу буде цілком достатньо.
- Руки витягаємо вперед або в сторони, обертаємо кистями за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки по 10 раз.
Виконуючи такі вправи навіть по 1-2 підходу кожен день, ви незабаром забудете про тяжкості і ломота в пальцях, рухи стануть легкими, а шкіра рук більш пружною.
Щоденний догляд за руками - зовсім не складна звичка, вона не займає багато часу. Але так важлива для збереження молодості, свіжості і працездатності рук.